Dnes máme OTEVŘENO od 9:00 do 17:00

Zavolejte nám!

Specialisté na neinvazivní zeštíhlení a omlazení již od roku 2002

Jak se zbavit celulitidy? Účinné a prověřené metody

Přemýšlíte o tom, co vlastně celulitida je, jak vzniká a jak se jí zbavit? V tomto článku vás provedeme tímto estetickým problémem a nabídneme vám inspiraci k tomu, jak dosáhnout krásné pokožky a sebejistoty.

Co je celulitida a jak vzniká?

Celulitida, známá také jako „pomerančová kůže“, vzniká ukládáním tuku mezi kolagenovým vazivem v podkoží. Tukové buňky postupně zvětšují a tlačí se proti povrchu pokožky, což vede k omezení mikrocirkulace krve a lymfy. To způsobuje oslabení kolagenních a elastických vláken a výsledkem jsou nevzhledné dolíčky, které nás mohou znepokojovat.

Jsou pro celulitidu náchylnější ženy?

Ano, u žen je celulitida častěji pozorována než u mužů. To souvisí s odlišným uspořádáním kolagenových vláken pod kůží. U žen jsou tato vlákna kolmá, což zvyšuje náchylnost k ukládání tuku. K tomu přispívá i hormon estrogen, který může oslabovat kolagenové vlákna v pojivové tkáni.

Je celulitida jen problémem žen s nadváhou?

Ne, celulitida se může objevit u žen bez ohledu na věk nebo hmotnost. Je pravdou, že u žen s nadváhou může být její projev více viditelný, ale i ženy s ideální váhou mohou mít celulitidu. Hubnutím ji sice neodstraníte, ale můžete zmírnit její projevy a zlepšit kvalitu kůže.

Pomůže zvýšený pitný režim?

Samotné pití vody sice celulitidu neodstraní, ale správný pitný režim je spolu s cvičením a zdravou stravou velmi důležitý. Dostatečný příjem vody podporuje zdravý lymfatický systém, který pomáhá tělu eliminovat toxiny a udržovat kůži zdravou.

Je celulitida dědičná?

Ano, pokud má vaše matka celulitidu, je pravděpodobné, že budete mít sklony k ní. Dědičnost ovlivňuje metabolické procesy a sklony těla k ukládání tuku pod kůží.

Jaký je klíč k boji proti celulitidě?

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zmírnit projevy celulitidy, je pravidelný pohyb a cvičení. Cvičení pomáhá snižovat množství tuku, zvyšuje krevní oběh a tvaruje svaly, což zlepšuje vzhled kůže. A není třeba absolvovat náročné tréninky, stačí pravidelný pohyb, jako je procházka nebo jóga.

Revoluční metoda od Miracle Esthetic and Spa

Naše klinika Miracle Esthetic and Spa je známá jako cesta k dokonalosti. Sledujeme neustále nejnovější trendy v odstraňování celulitidy a nabízíme širokou škálu přístrojových ošetření na celulitidu, zpevnění a tvarování těla. A jednou z nejúčinnějších metod, kterou nabízíme, je revoluční Endospheres Therapy.

Endospheres Therapy – Cesta ke krásné pokožce

Endospheres Therapy je nejnovější technologií v boji proti celulitidě. Tato terapie využívá nízkofrekvenčních mechanických tlakových mikrovibrací, které účinně redukují pomerančovou kůži a snižují obvod stehen až o 2,5 cm! A s novým zařízením, třetí generací Endospheres Evolution, dosáhnete zlepšení tvaru a modelace jakékoli části těla, kde jsou problémy s tukovými usazeninami.

Vyzkoušejte nové možnosti

Nebojte se na sebe podívat s klidem a sebevědomím. Celulitida není nepřekonatelným problémem. S našimi metodami, jako je Endospheres Therapy a třetí generace Endospheres Evolution, můžete dosáhnout krásné pokožky a tvarovaného těla. Naše odborný tým je připraven vás podpořit na vaší cestě ke kráse. Dejte nám šanci, a společně objevíme krásu vaší pokožky a vaše sebevědomí. Vaše spokojenost je pro nás nejdůležitější.