Dnes máme OTEVŘENO od 9:00 do 17:00

Zavolejte nám!

Specialisté na neinvazivní zeštíhlení a omlazení již od roku 2002

Hubnutí s Metabolic Balance

Program pro úpravu látkové výměny

Metabolic balance je výživový program určený pro úpravu látkové výměny a tělesné hmotnosti. Program je založený na individuálních jídelních plánech, které kladou důraz na stravu s nízkou glykemickou zátěží, dostatkem bílkovin a kvalitními tuky. Autorem je německý lékař internista Dr. Wolf Funfack a jeho tým lékařů a odborníků na zdravou výživu. Pomocí této metody můžete individuálně změnit Vaše stravovací zvyklosti, jíst naprosto vyváženě a zdravě – a uzpůsobit Váš jídelní plán na míru Vašemu metabolismu.

Jídelní plán

Jídlení plán na míru sestavujeme individuálně z vaší anamnézy, obezitologického měření, odběru a laboratorního rozboru krve, moderních lékařských doporučení, výsledků lékařských studií, ajurvédské typologie a analýzy složení jednotlivých potravin. Jeho cílem je podpora zdravého metabolismu a úpravy vaší hmotnosti s ohledem na váš zdravotní a tělesný stav.

Jídlení plán dokáže nastavit rovnováhu mezi tzv. „tělesnou chemií“ a „chemií potravin“ – v těle tak nastane nová metabolická rovnováha. Výhodou tohoto řešení je, že přijímáte přesně ty živiny, které vaše tělo potřebuje, aby se látková výměna dostala do rovnováhy.

Díky jídelnímu plánu má tělo k dispozici všechny potřebné živiny. Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií, nebo podílu tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím aktivujete zdravý metabolizmus a podporujete přirozenou produkci inzulínu. Za dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujete šetrně a trvale vaši hmotnost a posilujete celkovou hormonální produkci.

Kdy začít o Metabolic Balance přemýšlet?

 • Pokud hledáte trvalé řešení problému s Vaší hmotností a chcete zdravě zhubnout.
 • Jestliže již máte zdravotní problémy, které souvisejí s nadváhou či nesprávnými
 • stravovacími návyky. To mohou být například onemocnění jako cukrovka typu II.,
 • revma, chronická migréna, vysoký krevní tlak, poruchy látkové výměny tuků,
 • a mnoho dalších.
 • Chcete-li být, nezávisle na věku, fit, plni energie a v dobré formě.

4 fáze hubnutí s Metabolic Balance

 1. Přípravná fáze – 2 dny: pročištění trávicího traktu, příprava na následující fázi.
 2. Přísná fáze – minimálně 14 dni: přísné dodržování individuálního seznamu potravin a 8 pravidel jídelního plánu, intenzivní redukce hmotnosti.
 3. Přechodová fáze – individuální doba trvání: pozvolné zařazování dalších potravin do jídelníčku za neustálého sledování váhy a celkového stavu. Postupné zpomalení redukce hmotnosti.
 4. Udržovací fáze – tvá do konce života, konzumace běžné stravy při dodržování několika pravidel metabolic balance. Trvalá kontrola výběru potravin, způsob přípravy jídel a tělesné hmotnosti. V případě opětovného nárůstu hmotnosti možnost zopakování všech fází.

Jaké můžete čekat výsledky?

 • Úprava tělesné hmotnosti: dlouhodobé a šetrné regulování hmotnosti založeno výhradně na změně stravovacích návyků.
 • Vitalita a výkonnost: nový způsob stravování s sebou přináší posílení pocitu celkového tělesného i psychického zdraví, vede ke zdravějšímu a vitálnějšímu vzhledu, zlepšení fyzické i psychické výkonnosti, zvýšení schopnosti koncentrace a emocionální vyrovnanosti. Pocit celkového posílení organismu a výkonnosti se dostavuje již po několika dnech. Únava a pocit těžkosti po jídle, která je způsobena nesprávným stravováním, ustupuje přibývající energii a vitalitě. Procesy látkové výměny jsou navíc podporovány přiměřenou tělesnou aktivitou.
 • Stabilní hmotnost: jojo efektu se předchází obezřetnou změnou stravovacích návyků.
 • Zlepšení stavu pleti: oproti jiným redukčním dietám dochází u této metody převážně k odbourávání tukových buněk, nikoli svalové hmoty a vaziva, pleť tedy zůstává napnutá, přirozeně krásná a bez vrásek.